Nordamerika/Karibien

Här finner du lågprisbolag med sin bas i Nordamerika och Karibien.

Barbados

Redjet (www.flyredjet.com
)

Linjenät: Flyger till Antigua, Jamaica, Trinidad och Guyana, totalt 5 destinationer.

Kanada

Westjet (www.westjet.com
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till USA, Mexiko och Karibien, totalt cirka 70 destinationer.

Mexico

Interjet (www.interjet.com.mx
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till Guatemala, totalt cirka 70 destinationer.

Viva Aerobus (www.vivaaerobus.com
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till USA, totalt cirka 30 destinationer.

Volaris (www.volaris.mx
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till USA, totalt cirka 30 destinationer.

USA

Air Tran (www.airtran.com
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till Mexico, Jamaica, Bermuda och Bahamas, totalt cirka 70 destinationer.

Allegiant Air (www.allegiantair.com
)

Linjenät: Flyger inrikes till totalt cirka 85 destinationer.

Frontier (www.frontierairlines.com
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till Mexico och Costa Rica, totalt cirka 80 destinationer.

Go Mokulele (www.iflygo.com)

Linjenät: Flyger inrikesHawaii till totalt 7 destinationer.

Jet Blue (www.jetblue.com
)

Linjenät: Flyger inrikes samt till Centralamerika, Karibien och Sydamerika, totalt cirka 70 destinationer.

Southwest Airlines (www.southwest.com
)

Linjenät: Flyger inrikes till totalt cirka 70 destinationer.

Spirit Airlines (www.spirit.com
)

Linjenät: Flyger inrikes med bas i Florida samt till Kanada, Centralamerika, Karibien och Colombia, totalt cirka 45 destinationer.

Sun Country Airlines (www.suncountry.com)

Linjenät: Flyger inrikes med bas i Minnesota samt till Mexico, totalt cirka 25 destinationer.

Virgin America (www.virginamerica.com)

Linjenät: Flyger inrikes med bas i Kalifornien samt till Mexico, totalt cirka 15 destinationer.

Print Friendly, PDF & Email

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *